Keşan TSO 12. YÖREX Fuarı Standına TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Ziyaret 07 Kasım 2023, 11:17
Keşan TSO 12. YÖREX Fuarı Standına TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Ziyaret
Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) ve Uzunköprü TSO işbirliğinde 2 – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında yerini aldı. Antalya TSO, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve TOBB destekleri ile hayata geçirilen fuarda Keşan TSO ve Uzunköprü TSO tarafından tescilli Coğrafi İşaretli ürünler ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünler ziyaretçilere tanıtıldı. ANFAŞ fuar merkezinde gerçekleştirilen fuara; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Uzunköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akalın, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Ataklı, Gürcan Özkul, Meclis Üyesi Mustafa İşçimen, Genel Sekreter Erdem Başak, Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu ve Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır katıldı. Düzenlenen fuar kapsamında Türkiye’nin birçok Oda ve Borsa, Kalkınma Ajansları, Kooperatifleri, Üretici Birlikleri ve özel firmalar olmak üzere 500’ün üzerinde stant yer aldı. Fuar açılışına katılım sağlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış ve başvuru aşamasında olan yöresel ürünlerinin tanıtıldığı ve sergilendiği Keşan TSO ve Uzunköprü TSO standını ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyesi Ataklı: “Coğrafi İşaretli Ürünlerimiz Dünya Üzerinde Eşi Benzeri Bulunmayan, Değeri Paha Biçilmez Ürünlerdir”
Antalya’da gerçekleştirilen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sonrasında düşüncelerini dile getiren Selçuk Ataklı şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin 7 harikası olarak adlandırdığımız doğası, havası, yemeği, kültürü ile ünlü birbirinden eşsiz ve benzersiz 7 bölgemiz bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında da bu bölgelerde yetiştirilen ve yapılan yöresel ürünler binlerce ziyaretçiye sunulmaktadır. Biz de Keşan TSO ve Uzunköprü TSO olarak 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda bölgemizi ve yöresel ürünlerimizi tanıtmak için yerimizi aldık. Fuar kapsamında dört gün boyunca Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış; İpsala Pirinci, Siğilli Bamyası, Keşan Satır Etimizi ve coğrafi işaret alma sürecinde olduğumuz; Mahmutköy Kuru Fasulyesi, Çeribaşı Kirazı, Mecidiye Kavunu, Keşan Ciğer Sarması gibi birçok yöresel ürünümüzün tanıtımını yaptık. Bölgemizde hasadı kısa süre önce yapılmış olan sofların birincisi İpsala Pirinci’mizi standımıza gelen ziyaretçilerimize dağıttık. Bölgemizin havası, suyu ve toprağı ile yetiştirilen coğrafi işaretli ürünlerimiz dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan, değeri paha biçilmez ürünlerdir. Keşan TSO olarak coğrafi işaretli ürünlerimize ve başvuru aşamasında olan ürünlerimize sahip çıkıyor, marka bilinirliliğini arttırmak için yurt içiş ve yurt dışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl düzenlenen YÖREX fuarına katılım sağlayarak bölgemizin duyulmasına ve markalaşmasına katkı sağlıyoruz.
TOBB destekleri ile hayata geçirilen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Türkiye genelindeki birçok Oda ve Borsa yer aldı. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun standımızı ziyaretinde, bölgemizin coğrafi işaretli ürünleri ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünlerini tanıtarak bilgiler verdik. Bölgemizin coğrafi işaretli ürünlerinden hazırladığımız hediyemizi TOBB Başkanımıza takdim ettik. Keşan TSO olarak nazik ziyaretlerinden ve her daim odamıza verdiği desteklerinden dolayı TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası
Basın Yayın Birimi
DIĞER HABERLER
-
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı
22 Temmuz 2024, -
TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret
13 Temmuz 2024, -
ICC Türkiye Milli Komitesi 70. Genel Kurulu
13 Temmuz 2024, -
T.C. Ticaret Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak’tan İpsala Gümrük Kapımıza Ziyaret
08 Temmuz 2024, -
Edirne İş Dünyası Buluşması
07 Temmuz 2024, -
Keşan TSO’da Hijyen Eğitimleri Devam Ediyor
26 Haziran 2024, -
Keşan TSO NEETPRO Projesi Kapsamında MYK Sınavlarını Gerçekleştirdi
12 Haziran 2024, -
Keşan TSO Keşan Mahmutköy Kuru Fasulyesi’nin Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Aldı
04 Haziran 2024, -
Keşan TSO KOSGEB Temsilciliği 2 Milyonluk Destek Programını Duyurdu
04 Haziran 2024, -
Keşan TSO Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Hakkında TOBB İle Görüş Önerisinde Bulundu
28 Mayıs 2024,