Mobilya'da KDV yüzde 8'e düşürüldü
Anasayfa Haberler Anasayfa
m

Mobilya'da KDV yüzde 8'e düşürüldü

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, Mobilyacılık Sektöründeki KDV oranlarının düşürülmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Yeni yönetmeliğin işletmelerimize hayırlı olmasını dileyen Kadir Mutaf, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada Mobilyacılık sektörü için güzel bir haber olan mobilyadaki KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldüğünü dile getirdi.

Mutaf,  “Mobilyacılık sektörünün uzun süredir beklediği KDV indirimi yeniden başlıyor. 2018'de başlayan, 1 yıl süren KDV indirimi Haziran 2019'da sona ermişti. Türkiye'de Katma Değer Vergisi uzun yıllardır yüzde 18 olarak uygulanıyor. KDV nedeniyle ürünlerin fiyatları yükselebiliyor. KDV indirimi ile ürünlerde düşük fiyat uygulaması başlıyor. Daha önce elektrikli ev aletlerinde ve beyaz eşyada KDV indirimine gidilmişti. Mobilyacılık sektöründe de 2018'den itibaren KDV indirimi yapılmış, fiyatlar düşürülmüştü. KDV'nin yüzde 18'den 8'e düşmesiyle yüzde 10'luk bir kar elde edilecek. Bu durumda bin liralık üründe 100 TL kar elde edilecek.”dedi

Paylaş